Deneme Erişim Veritabanları

Rosetta Stone– [Deneme Erişim Süresi: 07.11.2017 – 31.12.2017]
 
 
Online dil eğitim aracı Rosetta Stone, ödül kazanmış etkileşimli yaklaşımı sayesinde dünyadaki milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmektedir ve artık her yerden ve her zaman erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca, mobil uygulama ile de kullanılabilmektedir. Konuşma, yazma, okuma ve anlama yeteneklerini doğal bir şekilde öğreten Rosetta Stone ile ezber ve çeviri zorunluluğu ortadan kalmaktadır.

 

İçerdiği 30 dil: Afganca, Almanca, Arapça, Çince, Dari Farsçası, Endonezya Dili, Farsça, Filipin Dili, Flemenkçe, Fransızca, Hintçe, İbranice, İngilizce (Amerikan), İngilizce (İngiliz), İrlanda Dili, İspanyolca (Latin Amerika), İspanyolca (İspanya), İsveççe, İtalyanca, Japonca, Korece, Latince, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Rusça, Savahilice, Urduca, Türkçe, Vietnam Dili ve Yunanca’dır. 

 

IGI Global – [Deneme Erişim Süresi: 05.04.2017 – 05.05.2017]

http://www.igi-global.com/gateway/

IGI Global Yayınevi, uygulamalı teknoloji alanında bilimin tüm dallarını kapsayan 3400 güncel e-kitabı (2000-2017), 170 dergiyi deneme erişimine sunmaktadır. Ayrıca Üniversite hocalarının tüm konularda yapmış oldukları 100'ü aşkın bilimsel sunumu içeren video koleksiyonu da erişime açılmıştır. Konular; yazılım, iş ve iş idaresi,  bilgisayar, mühendislik,    eğitim,   çevre, akıllı teknolojiler,  e-devlet,  bilgi yönetimi ve kütüphanecilik,   medya ve iletişim, genetik, tıp ve sağlık koruma,   güvenlik ve adli tıp, etik, hukuk ve sosyal bilimlerdir.

 


 dMags Türkçe Dijital Dergi Platformu – [Deneme Erişim Süresi: 17.03.2017 – 10.04.2017]

www.dmags.net

2003 yılından bugüne web ve mobil uygulamalar aracılığıyla hizmet veren dijital dergi platformudur. dMags kurumsal versiyonu için Informascope firması ile işbirliği içerisinde tüm kurum ve kuruluşlara kullanıcılarının sınırsız erişim sağlayabilecekleri lisans modelini sunmaktadır. Yaklaşık 7.300 adet arşiv sayısına erişebildiğiniz dMags’de toplam 261 dergi bulunmaktadır.

 

Android uygulaması       : https://goo.gl/Q7RkuD

Itunes uygulaması          : https://goo.gl/T5dI0d