Önlisans Programlarına Öğrenci Alımı

 MERKEZİ YERLEŞTİRME İLE ÖĞRENCİ KABULÜ

Lise veya dengi bir öğretim kurumundan mezun olan öğrenciler, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen, üniversiteye giriş sınavları sonrasında aldıkları puanla,  İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nin bölümlerini tercih etmeleri ve bu bölümlerin herhangi birine yerleştirilmeleri durumunda üniversitemize kayıt hakkı kazanırlar.
 
 

EK YERLEŞTİRME İLE ÖĞRENCİ KABULÜ
Birinci yerleştirme sonucunda, herhangi bir yükseköğretim kurumuna yerleştirilmemiş adaylar; (Açıköğretim Fakültesi’nin kontenjansız programlarına yerleşenler hariç) Üniversitemizin birinci yerleştirme sonucu kontenjanı boş kalan bölümlerinin, taban puanına eşit veya daha yüksek puana sahip olmak kaydı ile üniversitemizi tercih edebilirler. ÖSYM tarafından Ek Yerleştirme ile Üniversitemize yerleştirilmeleri durumunda kayıt hakkı kazanırlar.

 


SINAVSIZ GEÇİŞ İLE ÖĞRENCİ KABULÜ

Mesleki ve Teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olarak, meslek yüksekokulları ile açık öğretim önlisans programlarına sınavsız geçiş başvurusu yapan adaylar, ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile Üniversitemize yerleştirilmeleri durumunda kayıt hakkı kazanırlar. 

 

 

BİR MESLEĞE YÖNELİK PROGRAM UYGULAYAN LİSELERİN MEZUNLARININ, ORTA ÖĞRETİM BAŞARI PUANINA EKLENECEK KATSAYI İLE TERCİH EDEBİLECEKLERİ ÖNLİSANS PROGRAMLARIMIZ