Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

 

 

Sevgili gençler, kıymetli veliler,

18 Haziran 2013 tarihinde kurulup, 4 ay gibi rekor bir hızla öğretime başlayan, yerel yönetim ve hayırsever iş adamı birlikteliğinin örnek ürünü olan üniversitemiz Mühendislik-Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Bölümleri 2013-2014 ders yılında ek yerleştirme ile öğrenci alarak faaliyete geçmiştir.

İç Mimarlık,Bilgisayar Mühendisliği,Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümlerimizin de faaliyete geçmesiyle eğitim ve öğretim kadromuz daha da güçlenmiş olarak bölümümüz hizmetine devam etmektedir.

Bölümlerimizin programları; uluslararası standartlarda, Bologna Sürecine uygun olarak tasarlanmış olup, çağdaş mühendislik ve mimarlık anlayışının gereklerine uygun bilgi ve becerilerle donatılmış mimar ve mühendisler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

​Üniversite yönetimimiz ve öğretim üyelerimiz engin teorik ve uygulama deneyimlerimizi öğrencilere yansıtmakta, onları meslek hayatlarında gereksinim duyacakları seçme bilgi ve beceriler ile donatmaktadır. Öğrencilerimiz 3. yarıyıldan itibaren uygun bölümlerdeki çift anadal – yandal programlarına katılabildikleri gibi, ‘’ECTS’’ kredi transfer sisteminin uygulandığı her hangi bir ülkede, Erasmus Programları dahilinde 2. Yarıyıla kadar eğitim alabilirler. Öğrencilerimizin, aramızda geçirecekleri 8 yarıyılın her dakikası onların yarına hazırlanması ve mutluluğu için harcanmış olacaktır. Sözün özü; sevgili öğrencilerimizin Esenyurt gibi, İstanbul’un en hızlı gelişen köşesinde, hayallerinizdeki eğitimi alacaklarından kimsenin kuşkusu olmasın.

 

Saygı ve Sevgilerimiz ile..

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi