Sevgili Öğrenciler,

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulumuz akademik ve teknik altyapı hazırlıklarını tamamlayarak 2014 yılında eğitim ve öğretim faaliyetine başlamıştır. ÖSYM Birinci Basamak sınav sonuçlarına göre öğrenci kabul eden Yüksekokulumuzun temel amacı, ülkemizin sanayi, ticaret ve hizmet sektörlerinde çalışacak yüksek sorumluluk duygusu ve etik değerlere sahip, donanımlı, araştırıcı, uygulama deneyim ve becerisi yüksek, bilgi teknolojilerini iyi kullanan, işyerinde farklılık oluşturabilen yönetici adaylarını yetiştirmektir.

Yaşadığımız küreselleşme ve bilgi çağında gerek işletmeler ve gerekse çalışanlar ve yöneticiler açısından hızlı bir değişim ortamında rekabet edebilmek için yenilik, esneklik, kalite ve hız önemli hale gelmiştir. Özenle oluşturulan, yüksek bilgi ve deneyime sahip seçkin ve profesyonel akademik kadromuz sizlere bu nitelikleri kazandıracak şekilde eğitim ve öğretim hizmeti sunacak olmanın haklı gurur ve heyecanını yaşamaktadır.

Yüksekokulumuzda Uluslararası Ticaret ve Uluslararası Lojistik Bölümleriyle etkili ve çağdaş bir eğitim vermek üzere sizleri içtenlikle beklemekteyiz.

Sağlık ve başarı dileklerimle.

 

Dr.Öğr.Üyesi Pınar BACAKSIZ

Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü