Recently added item(s)
  • Ana Sayfa
  • Uluslararası Lojistik Bölümü
  • Bölüm Hakkında
Bölüm Hakkında

Lojistik, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere, ham maddenin başlangıç noktasından ürünün tüketildiği son noktaya kadar; malzemelerin, hizmetlerin ve bilgi akışının etkili ve verimli bir şekilde hareketinin planlanması, uygulanması ve kontrol edilmesidir.

Mezuniyet Koşulları
Bu programdan mezun olabilmek için öğrencilerin; öğretim planında yer alan tüm dersleri, uygulamaları, staj ve benzeri çalışmaları başarı ile ağırlıklı genel not ortalaması en az (2.00) olacak şekilde tamamlamaları gerekmektedir.

Mezunların Mesleki Profili
Mezunlarımız radyo, televizyon ve sinema sektörlerinde çalışma imkânı bulmaktadır. Programı başarılı bir şekilde tamamlayan öğrencilerimiz, yeteneklerine göre, meslek hayatlarına yönetmen, senarist, yapımcı, kurgucu, programcı ve oyuncu olarak atılma olanağına sahiptir. Ayrıca, medyaya film, dizi, program, belgesel, klip vb. yapıtlar sunan yapım şirketlerinde de çalışabilirler.

Üst Derece Programlara Geçiş
Bu bölümünün lisans programını başarı ile tamamlayanlar aynı bölümde yüksek lisans ve/veya doktora yapabilecekleri gibi, bazı başka alanlarda da lisansüstü programlara başvurabilirler. Lisans eğitimini tamamlayan adaylar ALES sınavından geçerli not almaları, yeterli düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmaları ve bilim sınavını başarmaları koşuluyla lisansüstü programlarında öğrenim görebilirler.